O Nas

Nasza

Historia

WAMEL Silniki Elektryczne Sp. z o.o. to polska firma, która kontynuuje najlepsze tradycje w zakresie produkcji silników elektrycznych. Początki firmy sięgają 1945 roku, kiedy Kazimierz Pustoła zbudował po wojnie Wytwórnię Elektrotechniczną Kazimierza Pustoły.

W roku 1950 Wytwórnia została włączona pod zarząd państwowy i stała się zalążkiem Warszawskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych WAMEL w Warszawie. W latach 90 WAMEL został przekształcony w spółkę pracowniczą Zakłady Maszyn Elektrycznych WAMEL. Od listopada 2016 roku przyjął obecną postać – WAMEL Silniki Elektryczne Sp. z o.o.

 

wamel

Dziś

WAMEL to znany i ceniony producent specjalizujący się w wytwarzaniu komutatorowych silników prądu stałego i zmiennego małej i średniej mocy. Produkuje silniki o wzbudzeniu elektromagnetycznym, silniki z magnesami trwałymi, silniki serwomechanizmowe oraz silniki uniwersalne. Wyroby marki WAMEL znajdują zastosowanie, jako napęd pojazdów elektrycznych, wózków platformowych, pomp, obrabiarek, wirówek medycznych, przemysłowych elektronarzędzi, napęd łączeniowych aparatów elektrycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, napęd urządzeń przemysłu kolejowego, maszyn rolniczych, generatory mikroelektrowni wiatrowych i wiele innych.

 

Posiadany park maszynowy, profesjonalna kadra inżynieryjno – techniczna, najwyższej jakości stosowane materiały i części, wysoka niezawodność oraz konkurencyjne ceny sprawiają, że produkowane przez WAMEL wyroby cieszą się dużym uznaniem wśród odbiorców krajowych i zagranicznych.

 

Zapraszamy do współpracy
Scroll to Top