O nas

Nasza

Historia

WAMEL Silniki Elektryczne Sp. z o.o. to polska firma, która kontynuuje najlepsze tradycje w zakresie produkcji silników elektrycznych. Początki firmy sięgają 1945 roku, kiedy Kazimierz Pustoła zbudował po wojnie Wytwórnię Elektrotechniczną Kazimierza Pustoły.

W roku 1950 Wytwórnia została włączona pod zarząd państwowy i stała się zalążkiem Warszawskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych WAMEL w Warszawie. W latach 90 WAMEL został przekształcony w spółkę pracowniczą Zakłady Maszyn Elektrycznych WAMEL. Od listopada 2016 roku przyjął obecną postać – WAMEL Silniki Elektryczne Sp. z o.o.

Wamel

dziś

WAMEL to znany i ceniony producent specjalizujący się w wytwarzaniu komutatorowych silników prądu stałego i zmiennego małej i średniej mocy. Produkuje silniki o wzbudzeniu elektromagnetycznym, silniki z magnesami trwałymi, silniki serwomechanizmowe oraz silniki uniwersalne. Wyroby spod marki WAMEL znajdują zastosowanie, jako napęd pojazdów elektrycznych, wózków platformowych, pomp, obrabiarek, wirówek medycznych, przemysłowych elektronarzędzi, napęd łączeniowych aparatów elektrycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia, napęd urządzeń przemysłu kolejowego, maszyn rolniczych, generatory mikroelektrowni wiatrowych i wiele innych.

Posiadany park maszynowy, profesjonalna kadra inżynieryjno – techniczna, najwyższej jakości stosowane materiały i części, wysoka niezawodność oraz konkurencyjne ceny sprawiają, że produkowane przez WAMEL wyroby cieszą się dużym uznaniem wśród odbiorców krajowych i zagranicznych.

Zapraszamy do współpracy